אתר התעבורה הישראלי

שאלות ותשובות

לפני מספר חודשים קיבלתי שלושה דוחות נהיגה בהפרש קצר. אספתי אותם כדי לשלם במועד של תוך שלושה חודשים, אך הדוחות אבדו לי. בינתיים הדוח הראשון הכפיל את עצמו ב-50% .ואני כרגע סטודנטית ובקושי את הדוחות אני יכולה להרשות לעצמי לשלם, אז וודאי שלא את הפרש ההכפלה. בבקשה עזרו לי לבטל את ההכפלה ולקבל לביתי את סכום הדוחות המקורי. תודה מראש נועה.

נועה שלום,
עלייך לפנות בפנייה בכתב אל הכתובת:
משטרת ישראל, המטה הארצי - מת"ן, ירושלים 91906. למשטרת ישראל יש את הסמכות להפחית את הקנס, אולם קשה להעריך את הסיכויים להפחתה.

שלום, עקפתי בזהירות רכב, ובסיום העקיפה ראיתי שהקו המקווקו הפך לרציף אבל לא הייתה לי ברירה וחציתי אותו כדי לחזור לנתיב. שוטר סימן לי לעצור ונתן לי זימון לבית משפט. בדוח הוא כתב שעקפתי תוך חציית קו הפרדה רצוף, מה שרק חצי אמת. מה הייתי אמורה לעשות? להתנגש במכונית שמימיני, רק על מנת שלא לעבור על הקו הלבן? כשעוברים באור ירוק למשל, והוא מתחלף לאדום, תמיד מלמדים שצריך להמשיך לעבור. האם זה לא אותו המקרה פה? ולמה קיבלתי זימון לבית משפט ללא אפשרות פשוט לשלם את הדוח? תודה

שושי שלום,
בניגוד למצב בו אדם מתחיל לחצות כביש, והאור ברמזור מתחלף מירוק לאדום, החובה בנוגע לעקיפת מכונית, הינה לחזור בהקדם האפשרי לנתיב הימני, ולא להמשיך בעקיפה. נראה שבמקרה זה הצדק הינו עם השוטר. באשר לסוג הדו"ח, אכן במקרה בו הינך מואשמת בחציית קו הפרדה רצוף, ירשם דו"ח מסוג הזמנה לדין ולא דו"ח מסוג ברירת משפט.

בהודעת תשלום קנס (רפורט) שקיבלתי רשום סעיף 47 (ז), מה המשמעות או הפרוש? תודה מראש גרשון.

גרשון שלום,
להלן תוכנה של תקנה 47(ז) לתקנות התעבורה:
נוהג רכב לא יעקוף רכב, ולא יעבור על פני רכב, שעצר לפני צומת, לפני מעבר חציה או לפני מפגש מסילת ברזל לשם מילוי אחרי הוראות חלק זה.

יש שלילה ל-3 חדשים עד 15.7. ב-25.6 נוסע לארה"ב ל- 3 חדשים. האם יש אפשרות לקבל את רישיון הנהיגה לפני הנסיעה לחו"ל?

אלעד שלום,
עלייך לפנות לבית המשפט לתעבורה שפסל את רישיון הנהיגה, בבקשה לעיכוב ביצוע. הסיכויים לקבלת עיכוב ביצוע אינם גבוהים, אלא אם כן, תציג לבית המשפט נימוק משכנע.

אם אני פוגע ברכב מאחור תמיד אני אשם?

יוסי שלום,
לא תמיד הנהג הפוגע מאחור יואשם בגרימת תאונה. ש לבדוק כל מקרה לגופו. לדוגמה, במקרה בו נהג סוטה ממסלול נסיעתו, ורכב שנוסע מאחור פוגע בו, הרכב הסוטה יואשם בגרימת התאונה.